Wszyscy na pewno dobrze wiemy, że Facebook to genialne miejsce, na którym nie tylko poznamy nowe osoby, podzielimy się naszymi zainteresowaniami, utrzymamy kontakt ze znajomymi, ale też dobra forma reklamy dla firm, które chcą stale poprawiać swój wizerunek w sieci, poznawać opinie swoich klientów, jak i nawiązywać z nimi kontakt.
Niestety możliwości, które daje nam Facebook, mogą być źle wykorzystane. Bardzo często dochodzi do celowych ataków fanpage firmowych oraz osób prywatnych, które zalewane są falą negatywnych opinii lub oskarżane o czyny, których nie dokonały. Zazwyczaj są to strony, które nikomu nic nie zawiniły, a ataki są dokonywane przez czysty brak sympatii. Warto nadmienić, że ataki są szczegółowo planowane i to za bardzo dużym wyprzedzeniem! Niejednokrotnie zaobserwowałem sytuacje, kiedy jedna z osób „mobilizowała innych” i zapraszała do prywatnie utworzonej grupy, na której omawiana była całość planowanego ataku. W ostatnim czasie miały miejsca takie sytuacje. Więcej szczegółów możecie poznać na poniższym materiale wideo

Są to sytuacje, z którymi można spotkać się na porządku dzienny. Niestety nie ma sposobu, aby się przed nimi obronić. Mimo wszystko przestrzegamy przez robieniem takich rzeczy, ponieważ jest celowe szerzenie nienawiści w internecie, z którą staramy się walczyć od niepamiętnych czasów. Pamiętajcie, że warto innych traktować w taki sam sposób, w jaki chcielibyście być traktowani przez pozostałych.