RankingCoach to świeże oprogramowanie stworzone z myślą o małych firmach. Miałem przyjemność skorzystać z tej platformy przez ostatni miesiąc i mogę polecić ją wszystkim osobom, które rozpoczynają swoją przygodę z pozycjonowaniem.

Fajnie prezentuje się interfejs panelu, który jest bardzo prosty i intuicyjny. Zostały w nim wyszczególnione najważniejsze możliwości, także bez przewodnika bez problemu w nim połapiemy się.
Korzystanie z platformy rozpoczynamy od utworzenia naszego projektu. Po wpisaniu adresu naszej strony internetowej, jesteśmy przeprowadzeni przez szereg przeróżnych wytycznych, po których nasza strona będzie analizowana np. wybór slow kluczowych, wskazanie naszego systemu cms, wybór branży, wskazanie konkurencji itp. Wskaźników, jak i możliwości wyboru jest na prawdę sporo, więc sprecyzowanie jest na prawdę porządnie wykonane.

rankingcoach

Kiedy końca dobiegnie tworzenie przez nas projektu, zostają zaproponowane nam zmiany optymalizacyjne, które powinny zostać wdrożone na naszej stronie. Pełną listę zmian optymalizacyjnych możemy sprawdzić w zakładce „Zadania – Na stronie”. Lista zawiera sporą liczbę podpunktów, a każdy z nim posiada krótką notatkę, które podpowiada nam co i jak zrobić plus przewidywany czas wdrożenia zmiany. Wykonane zmiany odhaczane są na liście jako nieaktywne szare pola.

Po przejściu w zakładkę „Zadania – Lokalne SEO” otrzymujemy listę stron/katalogów, do których warto (według platformy) dodać naszą witrynę. Na liście z reguły znajdziemy wiele popularnych miejsc, o których powinniśmy przynajmniej w większości usłyszeć. Sugerowana lista jest dobra podpowiedzią, od której możemy zacząć proces linkowania domeny, ale na pewno nie powinniśmy przykuwać do priorytetowej uwagi i na niej poprzestawać.

Kolejną opcją, która jest identyczna jak ta wyżej opisana to „Zadania – Budowanie linków”. W tej zakładce otrzymujemy kolejną sugerowaną listę stron, na których powinien zostać zamieszczony adres naszej stron. Niestety ta lista może być gorsza od poprzedniej, ponieważ na niej znajdzie się pełno adresów stron, do których bardzo ciężko będzie nam dodać swój adres. Początkujące osoby na pewno będą zagubione w temacie.

Lepiej wypada zakładka „Zadania – Społecznościowe”, na której mamy propozycję stron społecznościowych, na których powinniśmy się skupić. Lista ta wyróżnia się od poprzednich tym, że tutaj mamy sugerowane czynności na portalach, które możemy wykorzystać w celu promocji naszej strony np. pozyskiwanie fanów na facebooku za pomocą wydarzeń.

spolecznosciowe

Całkiem fajnie prezentuje się zakładka „Raporty”. Nie będę po raz kolejny opisywał po krótko każdą z udostępnionych na funkcji, ale wypowiem się ogólnie. Raporty są dobrze przygotowaną zakładka, w której znajdziemy proste analizy pod kątem wyników naszej strony, jak i konkurencji. Raport umożliwiają nam sprawdzenie naszej aktualnej pozycji w wyszukiwarce, na sprecyzowane wcześniej hasła, jak i sprawdzenie przewidywalnej wyszukiwalności danego hasła. Oprócz tego na szybko możemy podejrzeć analizy porównawcze naszej strony ze stronami konkurencyjnymi. Z ostatniej możliwości nie skorzystałem, ale możemy podpiąć analytics pod platformę, jeśli chcemy uzyskać jeszcze więcej szczegółowych danych. Progres wprowadzanych przez nas postępów możemy ujrzeć na kolistym wykresie, który jest adekwatny to ilości wykonywanych przez nas zmian. Dodam jeszcze, że raz w tygodniu otrzymujemy drogą mailową raport, w którym wszystko mamy wyłożone jak na tacy. Możemy go wyłączyć w ustawieniach jeśli nie chcemy, ale lepiej mieć to niż nie, jeśli nie chcemy logować się co chwilę na stronę, aby sprawdzić aktualne statystyki 😉

postep optymalizacji

Czy warto zainteresować się rankingCoach? Nie jest to może platforma, która wprowadzi rewolucję w branży, ale na pewno warto zainteresować się możliwościami, które może nam zapewnić. Wydaje mi się, że platforma jest głównie nastawiona na nowe osoby w branży, które zaczynają dopiero poznawać środowisko. Jeśli jesteście takimi osobami, to platforma na bank wam się przyda. Nie jednokrotnie spotkałem się z pytaniami typu „Jak zacząć pozycjonować” „Jak zoptymalizować to” „A skąd linki”. RankingCoach przeprowadzi was migiem przez te pytania i wskaże wam od czego możecie zacząć.

Dziękuję rankingCoach za udostępnienie konta testowego