Obsługa eventu to jedna z kluczowych kwestii dla każdego organizatora imprezy. Kogo wybrać? Kto najlepiej zabawi gości i kto sprawi, że imprezy firmowe przejdą do historii? Wśród najczęściej analizowanych grup znajdują się hostessy i modelki. W poniższym artykule zastanowimy się kto wygrywa w tym zestawieniu…

Nie tylko wygląd

Personel na imprezach firmowych, bankietach i innych ważnych z punktu marketingowego eventach musi przestrzegać jasno ustalonych zasad. Nie tylko wygląd ma tutaj znaczenie – cóż po ładnym personelu, gdy będzie niekompetentny i nieprzygotowany do pełnienia swoich funkcji? Wśród najbardziej pożądanych cech wymienia się łatwość w nawiązywaniu kontaktów z innymi ludźmi, profesjonalizm i inteligencję. Personel powinien mieć wyczucie chwili: zjawiać się wtedy, gdy jest potrzebny, w przeciwnej sytuacji dyskretnie znikać. Przeważnie też przeznaczony jest do reklamowania marki – zatem musi być świadomy jej cech, mieć obeznane idee przewodnie imprezy.

 

Nazwa, a znaczenie

Wybierając osoby na imprezy integracyjne dla firm warto też pochylić się nad terminologią. Kim jest modelka, a kim jest hostessa? Wbrew pozorom, zawody te bardzo często się łączą. Niekiedy nawet można nieco się w nich pogubić, nie mogąc zgadnąć która Pani zajmuje się wyłącznie modelingiem, a która wkracza w usługi hostess. Tak naprawdę jednak nazwy nie mają żadnego znaczenia – liczą się kompetencje i konkretna kandydatka. Najlepiej zauważyć to w trakcie rozmowy kwalifikacyjnej. Zarówno modelki, jak i hostessy, powinny dbać o swoją aparycję i być wytrzymałe na szczególne warunki eventów (stanie lub chodzenie w szpilkach przez wiele godzin). Muszą być pozytywnie nastawione do świata i przekonujące, choć zarazem neutralne – nie powinny opowiadać zbyt dużo o sobie, ich celem jest reprezentowanie klientów, marek, obsługa gości.

Okazuje się zatem, że niezależnie od tego, czy wynajmowana osoba jest hostessą czy modelką, może sprawdzić się dobrze przy organizacji bankietów i imprez integracyjnych dla firm. Musi tylko spełniać kilka zasadniczych standardów.

Modelki czy Hostessy na event?